Znáte výhody nebankovních půjček?

Zájemce o půjčku si může vybrat, zda o finanční injekci požádá v bance, nebo u některé z mnoha nebankovních institucí. Obě varianty mají své výhody i negativa, ale jak je to s nebankovními půjčkami? V tomto článku najdete 5 základních důvodů, proč by vás měli finanční produkty z tohoto segmentu blíže zajímat.

Flexibilní a dostupné půjčky

Potřebujete si půjčit tisíc korun? Anebo snad deset tisíc? V nebankovní sféře si můžete vypůjčit takřka libovolnou částku a splatit ji třeba za pár dní. Smluvní podmínky nebankovních úvěrů jsou mnohem benevolentnější než v případě bankovních půjček. Pokud vám v bance úvěr neposkytli, je možné, že nebankovní společnost na vaši představu o úvěru kývne. Není tajemství, že poskytovatelé přistupují k žadatelům individuálně.

Bleskové vyřízení žádosti

Co byste řekli na to, kdyby vám byla půjčka schválena za 10 minut? Některé nebankovní společnosti schvaluji úvěry za ještě kratší dobu. Díky propracovanému systému automatického schvalování je posuzování žádostí bleskové. To se hodí vždy, když nemáte času nazbyt.

Možnost hotovostní půjčky

Nemáte bankovní účet? Ani to nemusí být v případě nebankovní půjčky překážkou. Některé společnosti nabízí takzvané hotovostní půjčky na ruku. Peníze vám doručí až domů pověřený zástupce společnosti a vy tak nebudete muset nikam chodit.

Půjčit si můžete i zadarmo

Nebankovní půjčky jsou obecně vnímány jako dražší varianty půjček bankovních, avšak to nemusí být vždy pravda. Některé instituce naopak nabízí cenově dostupné úvěry a na své si přijdou i zájemci o půjčku zdarma. Háček v tom nehledejte - jedná se o akci pro nové klienty.

Vyřízení z pohodlí domova

Nemáte čas ani chuť na sjednávání půjčky na pobočce? V případě nebankovní půjčky vyřídíte vše přes internet. Spoustu času ušetříte také při správě úvěru - nebankovní společnosti umožňují klientům splácení i kontrolu došlých splátek v rámci osobního účtu. Vzhledem k tomu, že segment nebankovních půjček již nějakou dobu kontroluje ČNB, není jediný důvod se jim vyhýbat.

Publikováno: 09. 05. 2018

Kategorie: Půjčky a úvěry

Autor: Lucie Fialová