Osobní bankrot

V životě člověka mohou nastat různé chvíle a situace, které jsou nepříjemné a složité. Takovou situací je i osobní bankrot, tedy situace, kdy již nejste schopni splácet své dluhy. Do takové nepříjemné a prekérní situace si může dostat každý z nás. Na stole vám leží velká hromada upomínek, které vám připomínají, že dlužíte téměř na každém kroku. Každou chvíli může také dojít dopis od exekutora, který vám přijde zabavit majetek. Co v takové chvíli dělat?

V takové situaci určitě vyhledejte odbornou pomoc. Ještě dříve si však nalistujte Sbírku zákonů, konkrétněji insolvenční zákon č. 182/2006 Sb. Tam se dočtete, že při splnění určitých podmínek je možné vyřešit vaší bezvýchodnou a složitou situaci takzvaným oddlužením. O oddlužení však musíte sami požádat a odborně vypracovaný návrh předložit soudu, který o vaší žádosti rozhodne.

Nač je takové oddlužení dobré? Oddlužení formou osobního bankrotu je dobré zejména proto, že při jeho zdárném vyřízení nemusíte splatit všechny své dluhy a peněžní závazky. Postačí pouze zaplatit během pěti let minimálně třicet procent z celkové dlužné částky. To je jistě dobré vyřešení vaší tíživé a neuspokojivé situace. Bude to pro vás především psychologické vítězství, neboť konečně budete bez problémů klidně spát. Pokud půjdete cestou oddlužení, již se nemusíte strachovat a bát exekutorů lepících soudní pečetě na váš celoživotní majetek, který by šel s největší pravděpodobností do exekuční aukce za velmi malé částky.

Pokud o oddlužení máte zájem, zavolejte například na bezplatnou linku Poradenského centra České republiky. Tato insolvenční poradenská kancelář vám odborně zpracuje Návrh na povolení oddlužení-osobní bankrot, který pak předložíte soudu, který v konečné fázi rozhoduje o jeho povolení.

Osobní bankrot je jediná šance, kterak se zbavit svých dluhů.

Publikováno: 11. 11. 2011

Kategorie: Vzdělávání

Autor: Lucie Fialová