Podvodné půjčky

Na tuzemském trhu s půjčkami existují samozřejmě i neseriózní firmy a společnosti. Na co si tedy dát největší pozor, když si budeme vybíráme banku nebo společnost, u které si chcete půjčit peníze?

Při vybírání půjček je potřeba být obezřetný a držet se ověřených některých základních pravidel. Jedním z prvních pravidel je, že bychom se měli vyvarovat vybírat z neznámých firem a společností. Osvědčená a prověřená cesta je, vybrat si známou a prověřenou banku nebo společnost, nejlépe pak tu, kterou lidé dobře znají a mají s ní dobré zkušenosti.

Pokud je společnost méně známá a její nabídka se nám líbí, je potřeba si společnost nejprve důkladně prověřit. Jak na to? Nejprve se podívejte do obchodního rejstříku. Tam zjistíte, zda všechny údaje o firmě souhlasí a sedí. Firmám, které na svých internetových stránkách neuvádí číslo na pevnou linku, je lépe se vyhnout. Dále si překontrolujte, jestli souhlasí adresa kanceláře.

Další významnou zásadou je nikdy neplatit ani korunu předem. Jestliže poskytovatel žádá jakékoliv peníze předem, je potřeba se takovým firmám vyhnout. Další komplikace mohou nastat během vyřizování půjčky. Pokud sjednáváte půjčku telefonicky, dělejte to pouze tehdy, pokud společnost má bezplatnou telefonní linku. Jinak se vám může přihodit, že za prodlužovaný hovor provoláte hodně peněz.

Velkým problémem může být konečná smlouva. Smlouva je vždy důležitá, proto byste si měli smlouvu vždy přečíst pořádně a v klidu. V každé smlouvě o půjčce je pak důležitá zejména zmínka o sankcích za zpoždění platby. Tahle věc je důležitá, neboť některé firmy vydělávají hlavně na tom, že si účtují tučné pokuty a sankce.

Pokud se budete řídit těmito pravidly, snižuje se riziko, že naletíte některým neseriozním firmám, které často vydělávají na lidské neznalosti.

Publikováno: 16. 10. 2011

Kategorie: Vzdělávání

Autor: Lucie Fialová