Spotřebitelské úvěry

V dnešních nabídkách je hodně typů půjček a úvěrů. Mezi těmito nabídkami uvidíte také spotřebitelské úvěr. Co to spotřebitelský úvěr je?

Spotřebitelský úvěr je půjčka, která je určená fyzickým osobám starším osmnácti let na nepodnikatelské účely. Prostřednictvím této půjčky si můžete půjčit i menší částky, zpravidla tyto částky začínají od 300 korun. Spotřebitelský úvěr se používá zejména k menším nákupům spotřebního zboží nebo k proplacení různých služeb. Pokud si však zákazník domluví a sjedná neúčelový úvěr, pak je klidně možné úvěrové finanční prostředky využít na cokoliv.

Spotřebitelské úvěry jsou tedy využívány účelově, takže banky a finanční domy požadují doložení účelu, na který byly peníze použity. Nejběžnější doklad jsou paragony nebo faktury, které je potřeba pečlivě sbírat a zakládat si.

Finanční prostředky, které obdržíte z úvěru lze však využít na mnoho dalších věcí a služeb. Peníze můžete například použít na vzdělání, lékařskou nebo lázeňskou péči. Půjčené peníze taktéž můžete použít při opravě nebo rekonstrukci rodinného domu či si pořídit spotřební elektroniku do vašeho bytu.

Jak se spotřebitelský úvěr čerpá? Zde jsou dvě možnosti, buď ho můžete čerpat hotovostně či bezhotovostně. Pokud máte účelovou půjčku tak převažuje bezhotovostní varianta. Při bezhotovostní účelové půjčce, jsou finanční prostředky, po předložení daňového dokladu, poslány na účet firmy, která vám zboží prodala. Tuzemské banky dávají půjčky zajištěné i nezajištěné. Zajištěná půjčka je ta, kterou zákazník ručí movitou nebo nemovitou věcí. U nezajištěné půjčky nemusíte ručit ničím. Nezajištěné půjčky jsou většinou půjčky do 600 000 korun. Spotřebitelský úvěr není těžké vyřídit, dnes je možné ho sjednat přes internet nebo pomocí sms zprávy, aniž byste museli chodit do banky. 

Publikováno: 22. 11. 2011

Kategorie: Půjčky a úvěry

Autor: Lucie Fialová