Studentské půjčky

Jste studenti, kteří potřebují finance na své studia? Studentské půjčky dnes nabízí různé tuzemské banky a finanční domy, ale není jich zrovna mnoho, takže výběr je docela zúžený a omezený. Může se vám tedy klidně stát, že si prostě z žádné nabídky tuzemských bank nevyberete, neboť vám mnohé bankovní produkty nebudou zcela vyhovovat. V takovém případě se klidně můžete obrátit na nebankovní společnosti, které často nabízejí zajímavější nabídky a půjčky než osvědčené banky a pojišťovny. U těchto nebankovních společnostech je tedy reálnější možnost, že některou jejich nabídku přijmete a využijete.

Nebankovní půjčka pro studenty je zejména velmi dostupná půjčka, kterou mohou obdržet téměř všichni, kteří o ní požádají. Tyhle půjčky jsou totiž u nebankovních společností zcela frekventované a běžné. Nebankovní společnosti především nepožadují, abyste při získání úvěru předkládali potvrzení o svém pravidelném příjmu. Rovněž vás nečeká žádné zdlouhavé byrokratické prověřování, takže ve finále můžete půjčku obdržet určitě mnohem snadněji a hlavně rychleji než v bance. Další velkou výhodou nebankovních půjček je, že si o půjčku můžete zažádat prostřednictvím emailu, takže vás čeká opravdu minimum vyřizování a papírování. Většina nebankovních institucí má internetové stránky, které jsou maximálně jednoduché a přehledné. Na těchto stránkách stačí vyplnit on-line žádost a smlouva vám bude poslána až domů. Nemusíte přitom nikam chodit, takže si ušetříte vzácný čas, abyste se místo návštěv po bankách mohli v klidu učit a připravovat se na zkoušky.

U nebankovních půjček taktéž odpadá nahlížení do bankovního registru dlužníků. Tuhle praxi totiž běžně používají banky, které chtějí zjistit, zda vaše jméno nějakým způsobem nefiguruje v Centrální databázi dlužníků.

Publikováno: 06. 10. 2011

Kategorie: Půjčky a úvěry

Autor: Lucie Fialová