Jak získat půjčku pro nezaměstnané

Půjčky pro nezaměstnané jsou určené pro všechny, kteří se ocitnou bez zaměstnání a tudíž i bez stálého měsíčního příjmu. V takové svízelné době totiž i nadále musíte většinou platit běžné měsíční účty za elektřinu, telefon, plyn a nájem. Kde na to však vzít peníze, když například nemáte našetřeno?

Ideálním řešení je půjčka pro nezaměstnané. V takových případech je nejlepší obracet se na nebankovní společnosti, které vám finanční prostředky půjčí ihned. Nebankovní sektor je totiž mnohem pružnější a rychlejší než sektor bankovní. Tuzemské banky totiž nejdříve budou pečlivě zkoumat vaší momentální finanční situaci, takže byrokratické schvalovací procesy budou velmi zdlouhavé. Navíc bankovní domy často vyžadují, abyste u nich měli zřízený bankovní účet, což vám také zabere minimální několik dnů.

Pokud tedy chcete finanční obnos velmi rychle, zkuste si najít úvěr v nebankovním sektoru. Nebankovní půjčky jsou vyřizovány a sjednávány mnohem rychleji než v bankách. Půjčené finanční prostředky tak na své kontě můžete mít i během 48 hodin. >Jak při sjednávaní půjčky pro nezaměstnané v praxi postupovat?

Určitě nemusíte mít strach a obavu, že půjde o složitý proces, který vám zabere hodně práce a námahy. Vše je docela snadné a velmi jednoduché. První, co musíte udělat, je zažádat si o danou půjčku. To lze udělat přímo na pobočce té či oné nebankovní instituce. Ovšem je tu i druhá možnost, která je ještě rychlejší než první. O půjčku lze zažádat přes telefon či přes internet nebo přes mobilní telefon pomocí sms zprávy.

Pak už vše záleží na nebankovní společnosti, která vás, co nejrychleji bude kontaktovat. Přes zodpovědného pracovníka se dozvíte, zda máte na půjčku oprávněný nárok. Zodpovědný pracovník vám zpravidla také řekne, od kdy budete mít peníze k dispozici.

Publikováno: 14. 12. 2011

Kategorie: Vzdělávání

Autor: Lucie Fialová