Bezpečný dluh

Někdy se vám stane, že potřebuje půjčit další peníze, abyste mohli splatit stávající půjčku nebo dluh. V takové situaci je však dobré, abyste se odborně poradili než půjdete do další půjčky či spotřebitelského úvěru.

V České republice už je poměrně dost hustá síť poradenství. Tahle osobní poradenství jsou skutečně pro všechny, kteří se jakýmkoliv způsobem dostali do svízelné a závažné finanční situace. Asociace občanských poraden nabízí totiž pro občany České republiky bezplatné poradenství. Internetové stránky této Asociace jsou www.obcanskeporadny.cz. Asociace občanských poraden vznikla už v roce 1997 a sdružuje celkem 40 občanských poraden, které jsou roztroušeny po celé republice. Že se jedná o vytíženou organizaci, naznačují čísla, která prozrazují, že organizace zodpoví ročně na 70 tisíc dotazů. Pro dluhové poradenství má Asociace zvláštní odbor, který se zabývá pouze touto problematikou.

Když se ocitnete ve velké finanční tísni, o pomoc se určitě nemusíte stydět požádat, neboť je to mnohem lepší než byste pak museli třeba podstoupit návštěvu exekutora. Pokud jste v těžké finanční krizi, určitě navštivte Asociaci občanských poraden dříve než vám příslušný exekutor zalepí páskou dveře do vašeho bytu. Pak už je většinou pozdě.

V občanské poradně s vámi detailně vaší tíživou situaci proberou a nabídnou vám různé způsoby řešení. Finanční situaci však nevyřešíte, pokud si sami neutáhnete opasky. Pokud máte problémy se zaplacením své předchozí půjčky, měli byste si opravdu položit otázku, zda některé zamýšlené věci, který si chcete koupit nebo pořídit, opravdu potřebujete. Není totiž nic horšího, když si v takové situaci chcete pořídit další půjčky pouze proto, abyste si některé věci, které nezbytně nepotřebujete, dopřáli. V takovém případě se z dluhové pasti nikdy nedostanete.

Publikováno: 01. 11. 2011

Kategorie: Vzdělávání

Autor: Lucie Fialová