Půjčky a úvěry

Bilanční hypotéka

Zcela novým mechanismem, respektive typem hypotéky, je využívání hypotéky s takzvaným bilančním mechanismem. Ten je naprosto jednoduchý, ale zato velice účinný, protože lidem šetří peníze. Vznik tohoto druhu hypotéky je datován pouze několik let dopředu a to především proto, aby lidé brali ještě více hypoték, protože banky je rády poskytují.

Fungují na principu, že si při otevírání hypotéky otevřete i takzvaný bilanční účet, na který máte vkládat peníze. A je to naprosto jednoduché, například máte hypotéku na 2 miliony korun (2 000 000kč) a na bilančním účtu máte průměrný zůstatek pět set tisíc korun (500 000kč), takže platíte úrok pouze z milionu a půl, jinými slovy úrok platíte z půjčené částky, ze které odečtete průměrný zůstatek na bilančním účtu, takže v tomto případě to jsou dva miliony mínus pět set tisíc, takže platíte úrok “pouze” z milionu a půl (2 000 000 – 500 000 = 1 500 000kč). Zní to skvěle, nemyslíte? Já osobně si myslím, že je to opravdu skvělé pro ty, kteří mají možnost disponovat nějakými penězi, protože obvykle u obyčejné hypotéky musíte platit i za předčasné splacení dané půjčky, nebo hypotéky, ale tady jí vlastně nesplatíte, pouze převedete peníze na bilanční účet.

Takže, pokud byste měli půjčku dva miliony korun a stejnou sumu měli na bilančním účtu, tak neplatíte žádný úrok, což je skvělé, nemyslíte si? Já osobně si myslím, že je to opravdu úžasné a vážně začínám o využití bilanční hypotéky uvažovat, protože přináší něco, co jsem už dlouho hledal, hypotéku na podobný princip.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář